Jak se může vývarník, tedy jako já, dostat k tomu, aby dělal bačkůrky pro děti

Na začátku byla vlna, o které jsem věděla, že se získává z ovcí a pletou se z ní svetry.
Po nějakém né příliš zdařilém kurzu plstění, jsem se sama snažila dovědět něco vice o vlně a jejím zpracování. Pletení, háčkování je fajn, ale mě zaujalo plstění.
Začala jsem asi s tím nejsložitějsím a nejtěžším, co jsem si mohla zvolit- začala jsem dělat oblečení z plstěné vlny. Byla to nejlepší škola, kde jsem získala nejvíce zkušeností.
IMG_5202
Když se narodily u sousedů další děti( mají jich celkem pět) využila jsem svých zkušeností a udělala jsem pro ně dětské vlněné capačky. Capačky mě baví, trochu si tím připomínám, když byly mé dvě děti malé - nyní už měří dohromady 370 cm - pak samozřejmě má závislost na vlně, všechny ty její skvělé vlastnosti, samotná původní technika, která je jednoduchá, protože teplou vodu a mýdlo najdete vždy a všude, ale přitom poctivá, protože jí jen tak neošidíte. Baví mě vymýšlet vzhled, přemýšlet nad tím jak to udělat, aby to těm malým sedělo a slušelo.
Dělám to všechno s radostí od začátku, kdy mám v ruce ovčí rouno a nápad v hlavě až po konečné našití cedulky - Jana Stejskalová felting design.
Zpět do obchodu