Jak se může vývarník, tedy jako já, dostat k tomu, aby dělal bačkůrky pro děti

Na začátku byla vlna, o které jsem věděla, že se získává z ovcí a pletou se z ní svetry.
Po nějakém né příliš zdařilém kurzu plstění, jsem se sama snažila dovědět něco vice o vlně a jejím zpracování. Pletení, háčkování je fajn, ale mě zaujalo plstění.
Začala jsem asi s tím nejsložitějsím a nejtěžším, co jsem si mohla zvolit- začala jsem dělat oblečení z plstěné vlny. Byla to nejlepší škola, kde jsem získala nejvíce zkušeností.
IMG_5202
Když se narodily u sousedů další děti( mají jich celkem pět) využila jsem svých zkušeností a udělala jsem pro ně dětské vlněné capačky. Capačky mě baví, trochu si tím připomínám, když byly mé dvě děti malé - nyní už měří dohromady 370 cm - pak samozřejmě má závislost na vlně, všechny ty její skvělé vlastnosti, samotná původní technika, která je jednoduchá, protože teplou vodu a mýdlo najdete vždy a všude, ale přitom poctivá, protože jí jen tak neošidíte. Baví mě vymýšlet vzhled, přemýšlet nad tím jak to udělat, aby to těm malým sedělo a slušelo.
Dělám to všechno s radostí od začátku, kdy mám v ruce ovčí rouno a nápad v hlavě až po konečné našití cedulky - Jana Stejskalová felting design.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení